PL / EN

About movie

Animated series // 26 episodes. x 11 minutes
In the wonderful, magical whispering Forest, which stretches along the banks of the Gulf of lives Ice Viking Tappi. It is not a true Viking, because neither my head brandishing a sword. His greatest weapon is a smile, kindness and ingenuity. Tappi is in fact a defender whispering forest and all its inhabitants. Will not allow anyone to get hurt and is ready to help anyone who is in trouble.

Authors

Marcin Mortka- storyteller, dreamer and workaholic in one - rarely manages to survive the day without writing anything but hand. Madcap medieval Crusades, the great sailing ships of the Napoleonic era and Scandinavian moods, loves coffee, traveling and peace in any form. Its greatest treasure is the family. He hates to accelerate, loves the smell of the wind and would like to be able to sit every night with a book. At the time summer is traditionally becomes a hobbit - buried in the garden, it barefoot, a lot of them and carefully avoids any adventures. Her dream is to someday write a fairy tale perfect, or at least be someone like Tappi with whispering Forest.
(PL) Ewelina Gordziejuk
(PL) Producent /EGoFILM
(PL) Pomysłodawczyni i producentka serii ,,Wiking Tappi". Założycielka studia EGoFILM. Filmoznawca.
Miłośniczka kina dziecięcego i polskiej szkoły animacji. Zafascynowana psychologią dziecięcą.
(PL) Andrzej Piotr Morawski
(PL) Reżyser
(PL) Andrzej Piotr Morawski – reżyser serii , animator, autor storyboardów, layautów.
Doświadczenie zdobywał za granica w takich studiach jak G.HAHN Filmprod. , TFC Trickompany,Gmbh Hamburg, Cartoon Film Tbilo i innych.
Brał udział w takich produkcjach jak serii i filmów pełnometrażowych jak ,,Benjamin Blumchen”, ,, Asterix in America” , ,, Hugo 2 – jungle animal”.
(PL) Marcin Mortka
(PL) Scenarzysta
(PL) Gawędziarz, marzyciel i pracoholik w jednym - rzadko kiedy udaje mu się przetrwać dzień bez napisania choć strony czegokolwiek. Pasjonat średniowiecznych krucjat, wielkich żaglowców epoki napoleońskiej i skandynawskich nastrojów, uwielbia kawę, podróżowanie oraz spokój pod każdą postacią. Jego największym skarbem jest rodzina. Nie znosi spieszenia się, uwielbia zapach wiatru i chciałby móc przesiedzieć każdą noc z książką. Na czas lata tradycyjnie staje się hobbitem - grzebie w ogródku, chodzi na bosaka, dużo je i starannie wystrzega się wszelkich przygód. Marzy o tym, by kiedyś napisać bajkę idealną, albo chociaż zostać kimś takim jak Tappi z Szepczącego Lasu.
(PL) Marta Kurczewska
(PL) Autor opracowania plastycznego serii.
(PL) Rysuje od bardzo dawna, a pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata… dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem w rodzinie, to już murale młodej artystki wywołały w najbliższych krewnych mieszane uczucia. Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach: jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym można do woli mazać, bazgrać, chlapać, wydzierać i doklejać. Czasem na tym stole rezyduje jej wąsata muza – czarna kotka zwana pieszczotliwie Panią Prezes.
Piotr Fronczewski
plays Viking Tappiego
(PL) Aktor teatralny i filmowy, urodzony 8 czerwca 1946 roku w Łodzi.
Zanim ukończył wydział aktorski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1968), brał udział w słuchowiskach radiowych, przedstawieniach w Teatrze Syrena, w którym pracował jego ojciec oraz w spektaklach Teatru TV, gdzie już jako jedenastolatek, u boku Ludwika Sempolińskiego, wystąpił w roli Kazia w Żołnierzu królowej Madagaskaru. W 1958 roku - grając syna jednego z obrońców Poczty Gdańskiej - zadebiutował w filmie Wolne miasto Stanisława Różewicza.
Swoją zawodową drogę rozpoczął od angażu do Teatru Narodowego, gdzie spędził jeden sezon statystując głównie lub grając role epizodyczne. W 1969 roku trafił do kierowanego przez Erwina Axera warszawskiego Teatru Współczesnego. Po kilku rolach, m.in. Aleksa w Litości Boga Jeana Cau w reżyserii Macieja Englerta (1972) i Arlekina w Królu Jeleniu Carlo Gozziego w inscenizacji Giovanniego Pampiglione (1972), przyszły pierwsze sukcesy młodego aktora.
(PL) Antoni Pawlicki
(PL) Odwórca roli Reniferka Chichotka
(PL) Aktor filmowy, teatralny, a także telewizyjny.

Syn operatora filmowego Tadeusza Pawlickiego i wnuk aktorki Barbary Rachwalskiej.

Zadebiutował w roli Romea w "Romeo i Julii" Williama Shakespeare'a w reż. Janusza Wiśniewskiego na scenie Teatru Nowego.
Filmowy debiut w roli Wojtka w filmie ' Z Odzysku'.
Cezary Morawski
Narrator
(PL) Cezary Morawski – polski aktor.W 1977 ukończył warszawską PWST. Związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym i Powszechnym. Wykładowca w warszawskiej Akademii Teatralnej. Ojciec aktora Tomasza Morawskiego. Żoną aktora jest Anna Zagórska.W 2000 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej na rzecz środowiska artystycznego. Za rolę w spektaklu Moja Dusza otrzymał z rąk Prezydenta Lecha Wałęsy honorowy tytuł Ambasador Sybiraków przyznawany przez Światowy Zjazd Sybiraków. Jest jednym z bohaterów książki „Siła codzienności”.
(PL) Aleksandra „Alex” Vetter
(PL) Dyrektor artystyczny serii
(PL) Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Przez wiele lat oprócz pracy jako projektantka postaci i teł do animacji, zajmowała się również ilustracją. Z Eweliną Gordziejuk, producentką, znają się jeszcze z czasów Studia Miniatur Filmowych. Na swoim koncie ma jeden mini film i dwie serie animowane.
Po godzinach, dla relaksu, też rysuje. Głównie krótkie komiksy. Również je kolekcjonuje, podobnie jak horrory klasy B i C i tak dalej. Hardkorowy trekkie. Czasem coś sama napisze, ale głównie grzebie w ziemi przy swoich sukulentach i pomidorach.
(PL) Łukasz Hendzel
(PL) Producent kreatywny/ koproducent
(PL) Właściciel studia graficznego ­ kreatywnego Paris+Hendzel Studio /www.parishendzelstudio.com/, Członek Stowarzyszania Twórców Grafiki Użytkowej.Absolwent Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej na kierunku Społeczna Psychologia Informatyki i Komunikacji oraz absolwent podyplomowej Szkoły Buisness Academy Aarhus na wydziale Multimedia Design and Communication.Od lat realizuje projekty dużych firm w tym identyfikacje wizualne,oprawy graficzne, logotypy czyli szeroko pojęty branding oraz webdesign.Nagrodzony m.in. w konkursie organizowanym z okazji Roku Korczaka ,,Nie ma dzieci są ludzie " ­ wyróżnienie za plakat. Prace Łukasza Hendzla były m.in. prezentowane w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Obecnie studio realizuje koprodukcje serii produkowane przez EGoFILM.
(PL) Rafał Rozmus
(PL) Autor opracowania muzycznego
(PL) Kompozytor, dyrygent, muzykolog. Uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie muzykologii. Jego dorobek artystyczny to jak dotąd ponad dwieście kompozycji. Artysta był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność m.in. „Doktoratem Honoris Causa Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu” oraz nagrodą kulturalną „Żurawie 2010”.Współpracuje z festiwalami i instytucjami filmowymi w kraju i za granicą, m.in. Filmoteką Narodową, festiwalami Era Nowe Horyzonty, Festiwalem Gwiazd w Międzyzdrojach, Popoli e Religioni Filmfestival w Terni (Włochy), Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz z artystami z kręgu muzyki rozrywkowej (m.in. Golec Orkiestra). Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie skrzypiec. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Muzyki WA UMCS w Lublinie, gdzie pracuje od 2005 roku, obecnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Teorii Muzyki.
(PL) Kamil Niesłony
(PL) Współpraca prdukcyjna
(PL) Operator obrazu, dziennikarz, od 2008 roku nieprzerwanie współpracuje z katowickim oddziałem Telewizji Polskiej. Jest a utorem i współautorem kilkunastu reportaży i filmów dokumentalnych, w tym także filmu dokumentalnego „Szlakiem śląskich powstańców” zrealizowanego w 2011 roku na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Na swoim koncie ma trzyletnie doświadczenie w pracy dziennikarskiej w prasie (w dziennikuPolska Dziennik Zachodni w latach 2006-2008) i dwuletnie w pracy w radiu (w Radiu Piek ary i Radiu Katowice w latach 2007-2008). Absolwent studiów na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersyte tu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiagniecia. Współautor i autor publikacji naukowych. Nagrodzony Nagrodą PISF w kategorii Edukacja Młodego Widza w 2014r.
(PL) Katarzyna Zyg
(PL) Kierownik produkcji
(PL) Absolwentka studiów Kulturoznawczych oraz Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012 -2014 związana z Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie jako Asystent Kierownika Produkcji m.in. przy serii filmów animowanych, brała także czynny udział w tworzeniu projektów z zakresu Edukacji Filmowej tworzonych przez SMF. Od roku 2014 związana z EGoFILM wspierając organizację produkcji realizowanych przez studio.
(PL) P.Garbacz, G.Firląg, K.Pisarska
(PL) Animacja

Games

Colorowanka 1
(PL) Kolorowanka 2
Colorowoana

Partners

Contact

EGoFILM
ul. Białostocka 4 lok. 101
03 - 741 Warsaw

NIP 1132237314, REGON: 145958245
Download Press Pack